خانه » دسته‌بندی نشده » هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟
هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟

هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟

www.hawzah.net/…/هنگام-اذان-مغرب-افطار-کردن-بهتر-است-یا-خواند…Translate this page

خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولی اگر کسی منتظر او است یا بسیار گرسنه است که نمی تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار کردن بهتر است. منبع : دفتر حفظ و …

راه برتر – هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟

rahebartar.ir/…/هنگام-اذان-مغرب-افطار-کردن-بهتر-است-یا-خواندن-نما…Translate this page

پاسخ : همه مراجع : خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است ؛ ولى اگر کسى منتظر او است یا بسیار گرسنه است که نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار کردن بهتر است.1

خواندن نماز مغرب يا افطار كردن | هدانا | HADANA.IR

hadana.ir/خواندن-نماز-مغرب-يا-افطار-كردن/

[ مستحب است روزه دار نماز مغرب و عشا را پیش از افطار کردن بخواند] … ندارد، یا کسى منتظر اوست، بهتر است اوّل افطار کند، امّا بقدرى که بتواند نماز را در وقت … پرسش : شخصى به هنگام افطار، همراه دوست سنّى خود مى باشد، آیا مى تواند طبق وقت آنها افطار بکند؟ … از اذان مغرب، سفره افطار گسترده شده و به محض شروع اذان مغرب (که با اذان مغرب …

همه مراجع: خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولى اگر كسى منتظر او است يا بسيار گرسنه است كه نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار كردن بهتر است. منبع:.

هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، يا خواندن نماز مغرب و عشا؟ – انوار طاها

anvartaha.ir/…/هنگام%20اذان%20مغرب%20افطار%20كردن%20بهتر…Translate this page

همه مراجع: خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولى اگر كسى منتظر او است يا بسيار گرسنه است كه نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار كردن بهتر است. منبع:.

همه مراجع: خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولى اگر کسى منتظر او است یا بسیار گرسنه است که نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار کردن بهتر است.

جواب: همه مراجع: خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولى اگر کسى منتظر او است یا بسیار گرسنه است که نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار کردن بهتر است.

سؤال: آیا خواندن نماز در نمازخانه دانشگاه درست هنگام شنیدن اذان ظهر درست است؟ … در روایات اهل تسنّن نیز دلیل بر جواز داریم بنابر این جمع رخصت است ولى جدا کردن فضیلت است. … است، افضل مى باشد; ولى جمع میان نماز ظهر و عصر، یا مغرب و عشا نیز رخصت است، و در منابع اهل سنّت … پاسخ:مانعی ندارد ولی بهتر است کمی دیرتر افطار کند.

هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟ – دنیای …

viwo.news/1396/03/07/هنگام-اذان-مغرب،-افطار-کردن-بهتر-است،-ی/

یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶. صفحه اصلی · اخبار خیلی داغ · سیاسی · اخبار جهان · ورزشی · تکنولوژی · اقتصادی · فرهنگی · پزشکی و سلامت · اخبار تصویری · استخدامی …

حاج آقـــــا مسئلةٌ – افطار

masalaton.blogfa.com/tag/افطار

نماز یا افطار؟ هنگام اذان مغرب ، افطار کردن بهتر است یا خواندن نماز مغرب و عشاء؟ همه مراجع : خواندن نماز مغرب و عشاء بهتر است؛ ولی اگر کسی منتظر اوست یا بسیار گرسنه …

در تحریر الوسیله ی امام خمینی (ره) آمده است: وقت نماز مغرب و عشا از مغرب (موقعی که قرمزی سمت مشرق در … برای باز کردن روزه ابتدای اذان باید افطار کرد یا انتهای آن؟

روزه آن است که انسان براى انجام فرمان خداوند عالم از اذان صبح تا مغرب از چیزهایى که روزه را … یا وقت زیادی نگیرد، پس میزان در افطار کردن، داخل شدن وقت مغرب است که روزه دار باید … “اگر اطمینان حاصل شود که اذان از هنگام داخل شدن وقت شروع شده، صبر کردن تا پایان اذان لازم نیست. … طبق فتوای رهبر، نماز مغرب و عشا چه زمانی قضا می شود؟

نماز هنگام افطار | پرسمان دانشجويي – احکام و فلسفه احکام

www.ahkam.porsemani.ir/node/1475Translate this page

آيات عظام سيستانى، فاضل، صافى، نورى و وحيد: آرى، بر ولى او واجب است خمس آن را بدهد و چنانچه آن را …. هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، يا خواندن نماز مغرب و عشا؟

هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟ – انوار طاها | خبر پو, پویش آخرین اخبار روز ایران و جهان.

سوال : هنگام اذان مغرب، افطار کردن روزه بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟ پاسخ : خواندن … مواردی وجود دارد که بخاطر مصلحت بالاتری نماز را بهتر است اول وقت نخواند.

سؤال: حد زمان شرعی نماز عصر غروب آفتاب است یا اذان مغرب ؟ پاسخ: به … سؤال: اگر نماز مغرب و عشا از نیمه شب بگذرد چه حکمی دارد؟ پاسخ: اگر … پاسخ: خواندن فریضه در وقت فضیلت آن بلکه در اول وقت فضیلت بهتر است . … سؤال: هنگام قرائت نماز آیا نازک تلفظ کردن کلمه الله اگر پیش از آن لام مکسور آمده باشد مانند الحمد لله واجب است؟

Technorati · Furl · Blinklist · Google · Reddit · Netvouz · Digg · Del.icio.us. «لینک بعدی | اخبار گوگل پلات | لینک قبلی ». اخبار گوگل پلات.

پاسخ: نصف شب همان نیمه ساعات ما بین غروب تا طلوع فجر (اذان صبح) است البته نسبت به شروع شب همان احتیاط میان غروب آفتاب یا گذشتن سرخی طرف مشرق از بالای … وقت فضیلت نماز عشا از زوال شفق (تقریبا ۴۵ دقیقه بعد از مغرب) تا یک سوم شب است. … ۳ پرسش: آیا با پنهان شدن قرص خورشید می توان افطار نمود و نماز مغرب را خواند؟

افطار، پس از نماز یا پیش از آن؟ – تبیان

article.tebyan.net › صفحه اصلياحکام اسلامیاحکام عبادیروزه

Jul 11, 2015 – یکی از موارد مستحب در باب روزه، آن است که روزه دار، پس از اقامه نماز مغرب و عشا روزه خود را افطار نماید، تا … که در این صورت، بهتر است افطار را مقدّم بر نماز نموده و به قدر امکان … سوال: اگر در روزه، افطار کردن پس از نماز باشد، آیا ثواب بیشتری دارد؟ … سوال: آیا به مجرّد اینكه اذان مغرب شروع شد، روزه دار می‌تواند افطار كند و یا …

اما وقت فضیلت نماز عشا از زمان برطرف شدن سرخی مغرب است تا زمانی که ثلث از شب بگذرد یعنی یک سوم شب برود … همچنين اول نماز بخوانيم بهتر است يا افطار کنيم؟

احكام نماز – ابتدا – بهجت

v0.bahjat.ir/index.php/ahkam/…/183-2011-09-06-10-11-27.html

احكام نماز. 1. وقت نماز. خواندن نماز قبل از اذان يا شك در آن. 1. سال ها بود اذان صبح، طبق كتاب «أحسن … وقت اذان كه توسّط رسانه ها اعلام مى شود؛ آيا حجّت شرعى براى نماز و افطار و. … بيدار كردن اشخاص مانند اولاد و ميهمان براى نماز واجب چگونه است؟ ج. … آيا مى شود نافله ى مغرب يا نماز غفيله را بعد از نماز عشا و قبل از ذهاب حمره، به نيّت ادا خواند؟ ج.

اما وقت فضیلت نماز عشا از زمان برطرف شدن سرخی مغرب است تا زمانی که ثلث از شب بگذرد یعنی یک سوم شب برود … همچنين اول نماز بخوانيم بهتر است يا افطار کنيم؟

پاسخ: در نماز باید عورت پوشیده باشد و بیش از آن لازم نیست گر چه بهتر است از ناف تا زانو … سؤال: حد زمان شرعی نماز عصر غروب آفتاب است یا اذان مغرب ؟ … سؤال: هنگام قرائت نماز آيا نازك تلفظ كردن كلمه الله اگر پيش از آن لام مكسور آمده باشد مانند الحمد لله واجب است؟ … سؤال: آیا خواندن حمد و سوره نماز های مغرب و عشاء با صدای آرام جایز است ؟

نماز خواندن و آموزش نماز خواندن – بیتوته

www.beytoote.com/religious/grateful/pray-namaz-khandan.html

پسرها و مردها بايد در نماز صبح ، نماز مغرب و نماز عشا، حمد و سوره را (در رکعت اول و … آن را ياد بگيرد، بايد هر طور که مي تواند بخواند و بهتر آن است که نماز را به جماعت بجا آورد. … هنگام نماز خواندن سجده بر چيزهايي که از زمين مي رويد و براي خوراک و پوشاک انسان مصرف نمي شود نيز صحيح است …. 7- کم يا زياد کردن اجزاي اصلي نماز؛ مانند رکوع.

serajnet.orgچاپ صفحه استفتائات جدید – مسائل متفرقه نماز معاونت …

www.serajnet.org/…/Fa.aspxTranslate this page

چاپ صفحه س: آيا مى‌‌توان در رکعت دوم و پيش از رکوع از نماز عصر به نماز ظهر عدول کرد؟ … س: هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، يا خواندن نماز مغرب و عشا؟ ج) خواندن …

انجام نماز ظهر و عصر، مغرب و عشاء در يك وقت

www.valiasr-aj.com/persian/shownews.php?idnews=6267

Jan 1, 2008 – مي دانيم كه اهل تسنن انجام نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا را پشت سر هم باطل … و اين نخستين بار بود كه نماز عصر را پشت سر نماز ظهر خواندم، … بعكس مي گفتند: اگر نماز يك دقيقه قبل از اذان واقع شود باطل است، تا چه رسد … پس از نماز ظهر بخواند، يا نماز عشاء را بعد از نماز مغرب انجام دهد، چنين كاري در نزد ما ناآشنا و باطل بود.

چاپ كردن – موقع فتاوى

www.islampp.com/copyforprint.php?ftwid=14325&type=ftw

پس خواندن نماز قبل از فرا رسیدن و بعد از تمام شدن وقت آن صحیح نیست. بنابراین واجب و فرض است تا حتما هر نمازی (چه صبح و چه مغرب و چه عشاء) در وقت مقرر خود … مناطق قطب شمال)، و یا مناطقی که در آنجا روز بسیار طولانی است (یعنی خورشید بیشتر … واجب است که هر روز از آغاز طلوع فجر صادق (اذان صبح) تا وقت غروب خورشید (اذان مغرب) …

احـكام نمـاز

www.shahroudi.net/client/farsi/esteftaat/estefta/namaz.htm

سؤال 155 : اگر وقت نماز مغرب و عشا براى شخص مختار نصف شب باشد و شب را از اول … مى شود ، لكن شما براى خواندن نماز مغرب يا افطار روزه بين غروب آفتاب و مغرب شرعى به … سؤال 157 : هنگامى كه نمى دانيم نماز صبح ادا است يا قضا بايد آن را به چه نيتى بخوانيم ؟ …. سؤال 179 : آيا با تلفظ كردن نيت بعد از گفتن اقامه ، اقامه بايد اعاده شود ؟

6 – شمیم نماز

shamimnamaz.mihanblog.com/page/6

سئوال :وقت نماز ظهر و عصر تا غروب است یا تا اذان مغرب؟ … بخوانند و با اذان مغرب و عشاء، نماز مغرب و عشاء را و با اذان صبح، نماز صبح را بخوانند و روزه را … جواب: بهتر آن است كه از چادر استفاده كند. ….. حال سوال من این است که کدام صورت از نماز خواندن بهتر است . …. س: هنگام صبح اگر شك كنیم كه آفتاب طلوع كرده یا نه، باید نماز را به نیت ادا …

آيا خواندن نماز مغرب و عشا بعد از ساعت يازده شب صحيح است؟ ج: اگر از … نماز کرد؟ آيا روزه دار جايز است به مجرد شروع اذان افطار نمايد يا اين که بايد صبر کند تا اذان تمام شود؟ … س 363: وقت نماز عصر تا اذان مغرب است يا تا هنگام غروب آفتاب؟ …. ج: اشکال ندارد لکن اگر در شبستان باشد بهتر است هنگام نماز، به طريقى روى آن پوشانده شود.

خرمشاهی: نمازت را هنگام زوال خورشيد [در نيمروز] تا تاريكناى شب و نيز قرآن خوانى را در … کلمات کلیدی:وقت نماز،یومیه،صبح ظهر عصر مغرب عشا طلوع غروب روزوشب ….. زمان كار است و از اذان مغرب تا اول وقت فضيلت نماز عشاء، وقت جمع و جور كردن كار است. … خواندن نماز در اول وقت فضيلت بهتر از ساير اوقات فضيلت نماز، و خواندن آن در تمام …

نیت و زمان روزه – شبکه اجتهاد

www.ijtihad.ir/ContentDetails.aspx?itemid=469

همه مراجع: نیت برای روزه ماه رمضان و نذر معیّن، از اول شب تا اذان صبح و برای روزه غیر معین (مانند …. ۲۲: هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشاء؟

May 25, 2012 – آیا وقت نماز عشا این چیزی است که الان ما میخوانیم یا چیزی است که قران گفته است. …. اذان مغرب از زمان افطار روزه داریا از زمان حرکت حاجیان به سوی منا بخوانید (که زمان غروب کامل آفتاب است) . نماز … بلکه بهتر آن است که هر نماز در وقت فضیلت خوانده شود ، وقت فضیلت نماز عصر زمانی است که تا غروب … ترش کردن در روزه.

آیا هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟

funito.ir/آیا-هنگام-اذان-مغرب،-افطار-کردن-بهتر-اس.htmlTranslate this page

جواب: همه مراجع: خواندن نماز مغرب و عشا بهتر است؛ ولى اگر کسى منتظر او است یا بسیار گرسنه است که نمى تواند نماز را با حضور قلب بخواند، افطار کردن بهتر است.

Sep 30, 2012 – وقت نماز مغرب و عشا تا چه زمانی است؟ چندوقت قبل، با یکی از دوستان‌م صحبت از وقت نماز عشا شد؛ دوستم معتقد بود تا اذان صبح می‌توانیم نماز عشا را …

اول وقت نماز ازچه موقع تا چه موقعی است؟ – نیک صالحی

www.niksalehi.com/…/اول-وقت-نماز-ازچه-موقع-تا-چه-موقعی-است؟.ht…

ملاك براى شروع در نماز صبح، طلوع فجر است اگر با شروع اذان و یا تمام شدن اذان علم به دخول … 4- وقت فضیلت نماز مغرب: از هنگام اذان مغرب است تا وقتی كه سرخی در آسمان(در ناحیه مغرب) از … اگر كسى تا زمانى كه به اندازه خواندن نماز عشا به نصف شب باقى باشد، نماز مغرب را عمدا نخوانده … هزینه افطاری در رستوران برای 4 نفر چقدر تمام می‌شود؟

جواب: با غروب آفتاب نماز ظهر و عصر قضا مى شود ولى احتیاط آن است که نماز مغرب و عشا را تا مغرب تأخیر بیندازد.سؤال 135 آیا هنگامى که قرص خورشید در اُفق پنهان …

تالار گفتگوی بیداری اندیشه – وقت مخصوص نماز مغرب . اشتباهی رایج!

forum.bidari-andishe.ir › … › اصول و عقاید شیعهفروع دیننماز

Feb 3, 2012 – اذان نماز عشا است و نه نماز مغرب! … زمانی که افتاب در حال پایین رفتن و به اصطلاح غروب کردن است شعاع نور … حال چه هوا روشن باشد یا نباشد این وقت نماز مغرب است . … در استفتائاتشان فرمودند نماز صبح بايد 5 الي 6 دقيقه بعد خوانده شود (به … شود براي همين به روزه داران هشدار مي دهند در ماه مبارك با اهل تسنن افطار نكنند.

مسافری که نمازش را شکسته خوانده است اگر قبل ار غروب آفتاب به وطن خود برسد آیا … از آنجا حکم مسافر را دارد و نمازش شکسته می شود و اگر روزه است می تواند افطار نماید. … اگر مسافر نمازش را نخواند و قبل از غروب یا قبل از پایان وقت نماز مغرب و عشا به وطن … هنگام اذان ظهر در شهری دیگر نمازم شکسته میشد و بعد از ظهر بعد از برگشتن به …

روش صحیح خواندن نماز – آسمونی

www.asemooni.com › دین و اندیشهنماز

نماز صبح بعد از اذان صبح خوانده میشود، نماز ظهر و عصر پشت سرهم بعد از اذان ظهر خوانده میشود و نماز مغربهنگام گفتن “اَللهُ اَکْبَرُ” مستحب است، دستها را تا مقابل گوشها بالا ببریم. … پسرها و مردها باید در نماز صبح ، نماز مغرب و نماز عشا، حمد و سوره را (در رکعت اول و دوم) بلند بخوانند ولی …. 7- کم یا زیاد کردن اجزای اصلی نماز؛ مانند رکوع.

Jul 4, 2014 – لذا معتقدند که وقتى وقت نماز عشا داخل شد و امام جماعت براى خواندن آن بپاخاست، …. س ۳۶۳: وقت نماز عصر تا اذان مغرب است یا تا هنگام غروب آفتاب؟ … س ۳۷۰: آیا نشستن و نماز خواندن یا عبور کردن از مکان هایى که دولت ظالم آنها را … ج: اشکال ندارد لکن اگر در شبستان باشد بهتر است هنگام نماز، به طریقى روى آن پوشانده شود.

آیا خواندن نماز مغرب و عشا بعد از ساعت یازده شب صحیح است؟ ج: اگر از نصف … آیا روزه دار جایز است به مجرد شروع اذان افطار نماید یا این که باید صبر کند تا اذان تمام شود؟ ج: اگر اطمينان حاصل شود که اذان از هنگام داخل شدن وقت شروع شده، صبر کردن تا پايان اذان لازم نيست. …. در خواستگاری بهتر هست چ سوالاتی از طرف مقابل خود بپرسیم.

هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟ | سوالات …

soalniro.ir/هنگام-اذان-مغرب،-افطار-كردن-بهتر-است،-ی/41058

هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشا؟ نویسنده niro یکشنبه , 28 می , 2017 سوالات استخدامی وزارت نیرو بدون نظر. انوار طاها …

آیا آغاز وقت نماز عشاء بلافاصله بعد از خواندن نماز مغرب است، یا اگر نماز مغرب در اوّلین لحظات دخول وقت خوانده … اگر انسان در هنگام خواب احتمال بدهد که نزدیک اذان صبح بیدار نمي‌شود، بهتر است نماز شب را بخواند و بخوابد ….. مخیّر است میان تمام کردن نماز يا شکستن آن. …. برگزاري مراسم‌‌هاي ختم، اطعام، افطاري و امثال‌ آن‌ در مسجد، چه‌ حكمي‌ دارد؟

نماز عید – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/نماز_عید

نماز عید نمازی است که مسلمانان در دو روز عید فطر و عید قربان می‌خوانند. … است بعد از بلند شدن آفتاب افطار کند و زکات فطره را بدهد و بعد نماز عید را بجا آورد. اعتقادات شیعیان[ویرایش]. این نماز در زمان حضور امام شیعه واجب است و باید به جماعت خوانده شود، و در … اقامه آن همانند نماز صبح است با این تفاوت که به جای سوره توحید در رکعت اول و …

Jun 28, 2014 – همه مراجع: نیت براى روزه ماه رمضان و نذر معیّن، از اول شب تا اذان صبح و براى …. ۲۲: هنگام اذان مغرب، افطار کردن بهتر است، یا خواندن نماز مغرب و عشاء؟

نماز شب

www.al-falah.ir/portal/?pageID=511

در قنوت:خواندن کامل قنوت در حالی که دست ها به حالت قنوت است در حق چهل مؤمن دعا می‌کند … حد اقل نماز شب این است که دو رکعت نماز به نام «شفع» مانند نماز صبح بخوانی و پس … و هنگام سحر از ساير مواقع بهتر (پُر فضيلتتر) است و تمامي ثلث آخر شب سحر …. بعد از اذان صبح و پيش طلوع آفتاب) مي‌خواند، بهتر است که نيت ادا يا قضا نکند، …

احکام نماز /استفتائات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای – مشرق نیوز

www.mashreghnews.ir/…/احکام-نماز-استفتائات-حضرت-آیت-الله-ا…

Jul 6, 2014 – آیا خواندن نماز مغرب و عشا بعد از ساعت یازده شب صحیح است؟ … آیا روزه دار جایز است به مجرد شروع اذان افطار نماید یا این که باید صبر کند تا اذان تمام شود؟ ج: اگر اطمینان حاصل شود که اذان از هنگام داخل شدن وقت شروع شده، صبر کردن تا پایان اذان لازم نیست. … س ۳۶۳: وقت نماز عصر تا اذان مغرب است یا تا هنگام غروب آفتاب؟

مساله دیگر مربوط به زمان نماز صبح و زمان نماز مغرب و عشاء میباشد: همانطور که از … طلوع آفتاب وجود ندارد مومنین احتیاطا بدون فوت وقت مبادرت به خواندن نماز صبح کنند و اگر … فجر یا اذان مغرب برای مردم عادی غیر متخصص مشکل است، به نظر افراد کارشناس … فجر امساک نموده و هنگام مغرب شرعى افطار کند در صورتى که مستلزم حرج نباشد و …

جواب: براي نيت واجب ماه رمضان از اول شب ماه رمضان تا اذان صبح هر وقت نيت روزة … اما وقت نيت روزة مستحبي از اول شب است تا موقعي که به اندازة نيت کردن به مغرب …. سؤال 4: در هنگام روزه اگر خلطي از سر و سينه وارد حلق شود چه بايد کرد؟ ….. سؤال 10: کسي که چند سال نماز قضا و روزه قضا دارد منتهي نمي تواند يا به عبارتي حال خواندن نماز و …

وقت نماز عید فطر از اوّل آفتاب است تا ظهر، ولی مستحبّ است نماز عید قربان را بعد از … است بعد از بلند شدن آفتاب افطار کند و زکات فطره را بدهد و بعد نماز عید را بجا آورد. … 3 در این نماز سوره مخصوص شرط نیست، ولی بهتر است در رکعت اوّل سوره «سَبِّحِ … 7 بعد از نماز مغرب و عشا در شب عید فطر و بعد از نماز صبح و ظهر و عصر روز عید و …

کی افطار کنیم؟ :: سه میم

anwar.blog.ir/post/کی-افطار-کنیم

Jun 21, 2016 – 2- هرچند خواندن نماز مغرب و عشا بعد از اذان مغرب بهتر است ، ولی اگر کسی منتظر انسان باشد یا خود شخص بسیار گرسنه است ،فضیلت افطار بیشتر …

اسلام تکس – اشتباهاتی که برخی روزه‌داران در ماه رمضان… | Facebook

https://www.facebook.com/islamtxt…/1112004368842326?…id…Translate this page

لازم است ساعات رمضان در طاعت و قرائت قرآن و ذکر و دعا و خواندن کتاب‌های مفید و ماندن در مسجد و حضور … و از پیامبر صلی الله علیه وسلم پرسیده شد: کدام نماز بهتر است؟ … سنت این است که روزه‌دار در افطار عجله کند و هرگاه از وارد شدن وقت نماز مغرب مطمئن شد افطار نماید، … ۱۷- بعضی از روزه‌داران در هنگام اذان صبح به عمد می‌خورند یا می‌نوشند.

خوردن و آشاميدن – ياد ترشى – تر كردن لب – پوست خشكيده لب – فراموشى روزه – خون لثه – غذاى لاى دندان ….. هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتر است، يا خواندن نماز مغرب و عشا؟

آیا نماز ظهر و عصر را با هم اول وقت بخوانیم بهتر است یا اینکه ظهر را در وقت … اول ظهر بعد از اینکه مقداری وقت به اندازه زمان خواندن نماز ظهر، از اذان ظهر (اول وقت) بگذرد … تا برطرف شدن سرخي طرف مغرب كه آن وقت اول وقت فضيلت عشاء است بنابراين نماز … از کنایه مجری دورهمی به روحانی تا افطار اولین روز از ماه رمضان با صدای موذن زاده اردبیلی.

روش تعيين اوقات شرعي – انجمن نجوم آوااستار

forum.avastarco.com › … › نجوم کروی
Dec 22, 2010 – 11 posts – ‎8 authors

به طور کلی هر چه به غرب می‌رویم زمان طلوع یا غروب خورشید دیرتر است؛ اما این … نیست و نمی‌توان با اضافه یا کم کردن، اوقات شرعی شهر جدید را محاسبه کرد. … نماز مغرب: از هنگام اذان مغرب است تا وقتي كه سرخي در آسمان(قسمت غرب) از بين بره . … وقت فضيلت نماز عشا موقعى است كه شفق (سرخى طرف مغرب) از بين بره تا …

(فرض این است که عمل کردن به احوط الاقوال ممکن نیست یا حرجی می باشد.) … س 25: اگر به هنگام وضوء گرفتن بر مواضع مسح کشیدن ترشحات آب بریزد، آیا … س 33: اگر شخصی در ماه رمضان با آب غصبی قبل از اذان صبح در ماه رمضان غسل کند ….. ج: هو العالم; خواندن قرآن در حال رکوع و سجود مکروه است، نماز باطل نمی شود، ولی بهتر است نخوانند.

۳٫ بهتر است نماز عشا را قدری به تاخیر بیندازی تا قرمزی سمت مغرب برطرف شود. … که چهار رکعت از نافله نماز شب را خوانده وقت اذان صبح می شود مستحب است نماز صبح را … باشد یا جمعی منتظر او باشند بهتر است نماز را تا بعد از افطار به تاخیر اندازد. … ۹٫ کسی که به خاطر نداشتن آب باید تیمم کند اگر امید پیدا کردن آب دارد باید نماز را …

Sep 26, 2009 – 25 posts – ‎13 authors

وقت فضيلت نماز مغرب: از اول مغرب است تا بر طرف شدن سرخى طرف مغرب ، كه … وقت خاص نماز عشاء: وقت مخصوص نماز عشا موقعى است كه به اندازه خواندن نماز عشا … 3- منظور از شاخص، چیزی مثل چوب یا میله هست که به طور عمودی در زمین فرو می ….. که نماز را در اول وقتش خواند بهتر است یعنی مثلا بعد از خوانده شدن اذان و در همان …

[PDF]ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺷﺮﺍﻳﻂ ﺗﺤﻘﻖ ﺳﻔﺮ ﺷﺮﻋﻰ 2 – Leader.ir

www.leader.ir/fa/book/11/pdf/download/احكام%20سفر

ﺍﻳﺴﺘﺎﺩﻩ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﺳﻔﺮ ﻧﺎﻓﻠﻪ‌‌ﻫﺎﯼ ﻇﻬﺮ ﻭ ﻋﺼﺮ ﻭ ﻋﺸﺎ ﺳﺎﻗﻂ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﺷﻮﺩ. … ﺁﻳﺎ ﺩﺭ ﺳﻔﺮ ﺷﻐﻠﯽ ﻛﻪ ﻧﻤﺎﺯ ﺗﻤﺎﻡ ﺍﺳﺖ ﻻﺯﻡ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻫﺮ ﺩﻩ ﺭﻭﺯ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﻳﻚ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ ﻣﺤﻞ ﻛﺎﺭﺵ ﺳﻔﺮ ﻛﻨﺪ ﻳﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻳﻚ …. ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻓﺘﻮﺍﯼ ﺍﻣﺎﻡ ﺧﻤﻴﻨﯽ (ﺭﻩ) ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﻭﺟﻮﺏ ﻗﺼﺮ ﻧﻤﺎﺯﺍﻓﻄﺎﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺳﻔﺮ ﺑﻪ ﻫﺸﺖ ﻓﺮﺳﺨﯽ، ﺍﮔﺮ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﺭﻓﺘﻦ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﻓﺮﺳﺦ …. ﺩﺭ ﻗﺼﺪ ﺍﻗﺎﻣﺖ ﺩﻩ ﺭﻭﺯ، ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﺭﻭﺯ ﺍﺯ ﭼﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻈﺮ ﺣﻀﺮﺗﻌﺎﻟﯽ ﺍﺳﺖ ؛ ﺍﺫﺍﻥ ﺻﺒﺢ ﻳﺎ ﻃﻠﻮﻉ ﺁﻓﺘﺎﺏ؟

استفتائات آیت الله مکارم شیرازی در مورد روزه – خانه

sadrneshinan.ir › احکاماستفتائات روزه

Jul 12, 2013 – تهران بلاد کبیره است یا نه و در مود شهری که بلاد کبیره است تکلیف چیست … در هر شهری آن است که از آخرین خانه های شهر به قدری دور شوند که صدای اذان …. ٥ – نیت کردن هنگام دادن کفاره … دو ساعت به نماز مغرب برایم مهمانی پیش آمد و مجبور شدم روزه ام را بشکنم. …. علاوه بر قضای روزه کفاره افطار عمدی دارد و کفاره جمع ندارد.

سوالات و پاسخهای مربوط به نماز

3rdimam.com/showdata.aspx?dataid=911211

آيا خواندن نماز مغرب و عشاء بعد از ساعت يازده شب صحيح است؟ ج: اگر از نصف … آيا روزه دار جايز است به مجرد شروع اذان افطار نمايد يا اين که بايد صبر کند تا اذان تمام شود؟ ج: اگر اطمينان حاصل شود که اذان از هنگام داخل شدن وقت شروع شده، صبر کردن تا پايان اذان لازم نيست. … س 382 : وقت نماز عصر تا اذان مغرب است يا تا هنگام غروب آفتاب؟

Feb 9, 2017 – خواندن نماز در اول وقت مورد سفارش همه فقها می ‌باشد؛ ولی در عین حال می ‌فرمایند: مستحب است روزه ‌دار نماز مغرب و عشا را پیش از افطار کردن … حضور قلب نماز بخواند، بهتر است اول افطار کند ولى به قدرى که ممکن است نماز را در وقت فضیلت آن به ‌جا آورد. … 1 چیز غصب شده، مکان باشد یا لباس و امثال این دو، که عبارت باشد از هر …

Sep 2, 2013 – امام صادق علیه السلام فرموده اند با خواندن سوره یاسین پس از نماز صبح ، سوره … از نماز عصر، سوره ملک پس از نماز مغرب و سوره واقعه پس از نماز عشاء عمرا پریشان نمی شوید. … است و قلب قرآن سوره یاسین است هر کس آن را قبل از خواب یا در روز، قبل از …. سوره یاسین را بسیار می خواندم و هر حاجتی که داشتم به تلاوت این سوره …

و چنانچه بخواهد نافله ظهر يا نافله عصر را بعد از وقت آنها بخواند بنابر احتياط واجب … از تمام شدن نماز مغرب است تا وقتى كه سرخى طرف مغرب كه بعد از غروب كردن آفتاب در … وقت نافله شب از نصف شب است تا اذان صبح و بهتر است نزديك اذان صبح خوانده شود. … يكى از نمازهاى مستحبّى نماز غفيله است كه بين نماز مغرب و عشا خوانده مى شود، و …

ساعت کار سفره خانه های سنتی در ماه رمضان؟ – اقتصاد آنلاین | خبر فارسی

khabarfarsi.com/u/39021236Translate this page

1 day ago – مجید صحنه اضافه می کند: بهتر است روزه داران بعد از مصرف آب گرم به …. افطاری به مسجد می برند و پس از خواندن نمازمغرب و عشا افطار می کنند به … به ویژه شیراز برگرفته از زمان افطار و اذان مغرب و عشا است. … همچنین برای جبران کمبود میزان آب و املاح بدن در ماه رمضان می توان از مقداری سوپ یا آش هنگام افطار استفاده کرد.

سؤال :‌3 گريه كردن در نماز واجب به خاطر مصايب اهل بيت يا محبت ائمه اطهار چه حكمى دارد ؟ …. بهتر است پيش از مسح پا ، سر انگشتان را به لباس خود بزند كه آب جلوى سر گرفته شود و سپس از آب كف دست … سؤال :‌33 ‌خواندن نماز مغرب و عشاء قبل از افطار باطل است ؟ …. سؤال : 58 در هنگام نماز جماعت هر كس مى تواند براى خودش اذان و اقامه بگويد ؟

اين نوع نماز خواندن پيامبر ( صلّي الله عليه وآله وسلّم ) در كتاب‌هاي اهل سنت نيز روايت شده. … چرا رسول خدا ( صلّي الله عليه وآله وسلّم ) نماز ظهر و عصر و مغرب و عشا را با هم خواند؟ …. پرسش: اگر در هنگام اذان يا بعد از آن، در حال خروج از مسجد باشي، به شدت مورد …. ميل زيادي به غذا دارد كه نمي‌تواند با حضور قلب نماز بخواند، بهتر است اول افطار كند.

خبرگزاری تسنیم – قرائت جزء هشتم مناجات و دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان

https://www.tasnimnews.com/…/قرائت-جزء-هشتم-مناجات-و-دعای-روز…

Jun 14, 2016 – مساجد افغانستان در ماه مبارک رمضان شاهد حضور پر رنگ مردم است، … در هنگام اذان مغرب نمازگزاران با خود افطاری به مسجد می‌برند و پس از خواندن …. بعد از مناجات دعای سحر می ‌خوانند و اذان می ‌گویند و اغلب برای نماز صبح به … یکی دو ساعت مانده به افطار بیدار می‌ شوند و به مسجد می‌ روند و بعد از نماز مغرب و عشا افطار می ‌کنند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است

به سایت ما خوش آمدید.

جدیدترین بازی ها , برنامه , فیلم ها , اخبار و... را در سایت پیدا میکنیدبرای بستن این پنجره روی ضربدر کلیک کنید